• Albania >> Superligaopener
    14:00 
    0
    0
    KF Laçi
    - : -
    0
    0
    FK Kukësi
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Flamurtari Vlorë
    - : -
    0
    0
    Teuta Durrës
           diagramstar
  • Argentina >> Primera C Metropolitanaopener
    14:00 
    0
    0
    Deportivo Merlo
    - : -
    0
    0
    Sportivo Italiano
           diagramstar
    18:30 
    0
    0
    Excursionistas
    - : -
    0
    0
    Luján
           diagramstar
  • Argentina >> Primera B Metropolitanaopener
    17:30 
    0
    0
    Acassuso
    - : -
    0
    0
    Estudiantes de Caseros
           diagramstar
    18:30 
    0
    0
    Comunicaciones
    - : -
    0
    0
    Atlanta
           diagramstar
    18:30 
    0
    0
    Sacachispas
    - : -
    0
    0
    Tristán Suárez
           diagramstar
  • Argentina >> Federal A - Promotion Playoffsopener
    18:00 
    0
    0
    Crucero del Norte
    - : -
    0
    0
    Sarmiento de Resistencia
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Unión de Sunchales
    - : -
    0
    0
    Deportivo Madryn
           diagramstar
    20:00 
    0
    0
    Alvarado MdP
    - : -
    0
    0
    Chaco For Ever
           diagramstar
    22:15 
    0
    0
    Sportivo Belgrano
    - : -
    0
    0
    Gimnasia y Tiro
           diagramstar
  • Argentina >> Federal A - 3rd Phaseopener
    21:00 
    0
    0
    Estudiantes Río Cuarto
    - : -
    0
    0
    Gimnasia de Mendoza
           diagramstar
    21:00 
    0
    0
    Central Córdoba SE
    - : -
    0
    0
    Def. de Belgrano VR
           diagramstar
  • Armenia >> Premier Leagueopener
    13:00 
    0
    0
    Alashkert FC
    - : -
    0
    0
    FC Pyunik Jerevan
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    FC Banants
    - : -
    0
    0
    FC Gandzasar
           diagramstar
  • Australia >> Northern NSWopener
    04:30Fin.
    0
    0
    Valentine Phoenix
    0 : 0
    0
    0
    Lambton Jaffas
           diagramstar
    04:30Fin.
    0
    0
    Adamstown Rosebud FC
    0 : 4
    0
    0
    Broadmeadow Magic
           diagramstar
    04:30Fin.
    0
    0
    Charlestown City Blues
    2 : 1
    0
    0
    Weston Workers Bears
           diagramstar
  • Australia >> New South Walesopener
    05:00Fin.
    0
    0
    Sydney Olympic
    2 : 2
    0
    0
    Rockdale City Suns
           diagramstar
    05:00Fin.
    0
    0
    Wollongong Wolves FC
    0 : 1
    0
    0
    Bonnyrigg White Eagles
           diagramstar
  • Australia >> Queensland Leagueopener
    05:00Fin.
    0
    0
    North Queensland United
    0 : 4
    0
    0
    Brisbane City
           diagramstar
    07:00Fin.
    0
    0
    Brisbane Olympic
    0 : 1
    0
    0
    Brisbane Strikers
           diagramstar
  • Australia >> South Australian Leagueopener
    05:45Fin.
    0
    0
    Adelaide United Youth
    2 : 2
    0
    0
    Adelaide Olympic FC
           diagramstar
    07:30Fin.
    0
    0
    West Torrens Birkalla
    2 : 0
    0
    0
    Sturt Lions FC
           diagramstar
  • Australia >> Brisbane Premier leagueopener
    08:00Fin.
    0
    0
    Acacia Ridge
    4 : 3
    0
    0
    Virginia United FC
           diagramstar
  • Australia >> A-League Play-offopener
    08:00Fin.
    0
    4
    Melbourne Victory FC
    2 : 1
    0
    3
    Adelaide United FC
           diagramstar
  • Austria >> Regionalleague Mitteopener
    12:0014' 
    0
    0
    Sturm Graz Amateure
    0 : 0
    0
    0
    SV Allerheiligen
           diagramstar
  • Austria >> Regionalleague Ostopener
    12:0014' 
    0
    0
    FC Admira Wacker Amateure
    0 : 1
    0
    0
    FC Karabakh Wien
           diagramstar
  • Austria >> tipp3-Bundesligaopener
    12:30 
    0
    0
    FC Red Bull Salzburg
    - : -
    0
    0
    SCR Altach
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    SK Rapid Wien
    - : -
    0
    0
    FC Admira Wacker Modling
           diagramstar
  • Austria >> Regionalleague Westopener
    13:00 
    0
    0
    FC Pinzgau Saalfelden
    - : -
    0
    0
    SC Schwaz
           diagramstar
  • Austria >> 2. Landesliga Ostopener
    14:30 
    0
    0
    Obergänserndorf
    - : -
    0
    0
    FC Mistelbach
           diagramstar
  • Austria >> 2. Landesliga Westopener
    14:30 
    0
    0
    SV Wurmla
    - : -
    0
    0
    FC ASKÖ Gmünd
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    SC Weißenkirchen
    - : -
    0
    0
    SK Eggenburg
           diagramstar
  • Azerbaidjan >> Premier Leagueopener
    13:00 
    0
    0
    Səbail FK
    - : -
    0
    0
    Kapaz Ganja
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Sumgayit Sheher Sumgayit
    - : -
    0
    0
    FK Karabakh
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    PFC Neftchi
    - : -
    0
    0
    Gabala
           diagramstar
  • Belarus >> Premier Leagueopener
    11:0057' 
    0
    0
    FC Torpedo Minsk
    0 : 0
    0
    0
    Neman Grodno
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Isloch Minsk
    - : -
    0
    0
    FC Gorodeja
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Dinamo Brest
    - : -
    0
    0
    Smolevichi-STI
           diagramstar
  • Belgium >> Second Amateur Division Group VFV Aopener
    13:00 
    0
    0
    K.SV.Bornem
    - : -
    0
    0
    VK Westhoek
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    K.FC.Izegem
    - : -
    0
    0
    K.Rupel Boom FC.
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    R.RC.Gent-Zeehaven
    - : -
    0
    0
    Torhout 1992 KM.
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    KRC Harelbeke
    - : -
    0
    0
    Sportkring Sint-Niklaas
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    K.Londerzeel SK.
    - : -
    0
    0
    K.Olsa Brakel
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    SK Pepingen Halle
    - : -
    0
    0
    K.SV.Temse
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    K.FC.Sparta Petegem
    - : -
    0
    0
    FC Gullegem
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    K.SK.Ronse
    - : -
    0
    0
    K.Sint-Eloois-Winkel Sp.
           diagramstar
  • Belgium >> Second Amateur Division Group VFV Bopener
    13:00 
    0
    0
    K.Bocholter VV.
    - : -
    0
    0
    R.Cappellen FC.
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    KSC City Pirates
    - : -
    0
    0
    KFC Sint-Lenaarts
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    RC Hades
    - : -
    0
    0
    Spouwen-Mopertingen
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    SP. Hasselt
    - : -
    0
    0
    KVV Vosselaar
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Hoogstraten VV.
    - : -
    0
    0
    Tempo Overijse
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    K.V. Turnhout
    - : -
    0
    0
    Zwarte Leeuw
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    KFC Duffel
    - : -
    0
    0
    K.Londerzeel SK.
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Olympia Wijgmaal
    - : -
    0
    0
    K.VK. Tienen
           diagramstar
  • Belgium >> Belgian First Division B Relegation playoffsopener
    14:00 
    0
    0
    A.FC.Tubize
    - : -
    0
    0
    K.SV.Roeselare
           diagramstar
  • Belgium >> Belgian First Division A - Playoffs 1opener
    16:00 
    0
    0
    Club Brugge KV
    - : -
    0
    0
    Standard de Liege
           diagramstar
    18:30 
    0
    0
    Sporting Charleroi
    - : -
    0
    0
    KAA Gent
           diagramstar
  • Belgium >> Belgian First Division A - Playoffs 2Bopener
    18:00 
    0
    0
    KV Oostende
    - : -
    0
    0
    FC.O. Beerschot-Wilrijk
           diagramstar
  • Brazil >> Liga Futsal - 1st Phaseopener
    22:00 
    0
    0
    Pato Futsal
    2 : 0
    0
    0
    Joaçaba Futsal
           diagramstar
    23:15 
    0
    0
    Marreco Futsal
    - : -
    0
    0
    Magnus Futsal
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    AE Shouse
    - : -
    0
    0
    Corinthians Paulista
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Minas TC
    - : -
    0
    0
    ADC Intelli
           diagramstar
  • Brazil >> Série Aopener
    22:00Fin.
    0
    0
    Flamengo
    2 : 0
    0
    0
    América Mineiro
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Paraná
    - : -
    0
    0
    Corinthians
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Atlético Mineiro
    - : -
    0
    0
    Vitória
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Ceará
    - : -
    0
    0
    São Paulo
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Chapecoense
    - : -
    0
    0
    Vasco da Gama
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Fluminense
    - : -
    0
    0
    Cruzeiro
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Palmeiras
    - : -
    0
    0
    Internacional
           diagramstar
    22:00 
    0
    0
    Grêmio
    - : -
    0
    0
    Atlético Paranaense
           diagramstar
  • Brazil >> Série Bopener
    22:00Fin.
    0
    2
    Criciúma
    0 : 1
    1
    4
    Ponte Preta
           diagramstar
  • Brazil >> Série C - Group Aopener
    22:00Fin.
    0
    0
    Botafogo PB
    4 : 0
    1
    0
    Náutico
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    ABC
    - : -
    0
    0
    Juazeirense
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Confiança
    - : -
    0
    0
    Salgueiro
           diagramstar
    22:00 
    0
    0
    Santa Cruz Recife
    - : -
    0
    0
    Atlético Acreano
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 16opener
    22:00Fin.
    0
    0
    Ferroviária
    1 : 1
    0
    0
    Novo Hamburgo
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Atlético Tubarão
    - : -
    0
    0
    Cianorte
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 4opener
    18:00 
    0
    0
    Cordino
    - : -
    0
    0
    Ferroviário
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    4 de Julho
    - : -
    0
    0
    Interporto
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 7opener
    18:00 
    0
    0
    Jacuipense
    - : -
    0
    0
    Central
           diagramstar
  • Brazil >> Série C - Group Bopener
    18:30 
    0
    0
    Ypiranga RS
    - : -
    0
    0
    Operário PR
           diagramstar
  • Brazil >> Gaúcho 2nd. Division - Group Aopener
    19:00 
    0
    0
    Inter Santa Maria
    - : -
    0
    0
    São Gabriel
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Pelotas
    - : -
    0
    0
    Grêmio Bagé
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Aimoré
    - : -
    0
    0
    Guarani VA
           diagramstar
    21:00 
    0
    0
    Lajeadense
    - : -
    0
    0
    Santa Cruz RS
           diagramstar
  • Brazil >> Gaúcho 2nd. Division - Group Bopener
    19:00 
    0
    0
    Glória
    - : -
    0
    0
    Brasil Farroupilha
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Esportivo BG
    - : -
    0
    0
    Tupi RS
           diagramstar
  • Brazil >> Baiano - Série Bopener
    19:00 
    0
    0
    Conquista
    - : -
    0
    0
    Colo Colo
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 3opener
    19:00 
    0
    0
    São Raimundo Pará
    - : -
    0
    0
    Real Ariquemes
           diagramstar
    20:00 
    0
    0
    Nacional Manaus
    - : -
    0
    0
    São Raimundo RR
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 5opener
    19:00 
    0
    0
    Sparta
    - : -
    0
    0
    Altos
           diagramstar
    20:00 
    0
    0
    ASSU
    - : -
    0
    0
    Moto Clube
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 6opener
    19:00 
    0
    0
    Guarani de Juazeiro
    - : -
    0
    0
    Belo Jardim
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 8opener
    19:00 
    0
    0
    Flamengo Arcoverde
    - : -
    0
    0
    Murici
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Campinense
    - : -
    0
    0
    Fluminense de Feira
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 9opener
    19:00 
    0
    0
    Santa Rita
    - : -
    0
    0
    Itabaiana
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 12opener
    19:00 
    0
    0
    Itumbiara
    - : -
    0
    0
    Macaé
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 13opener
    19:00 
    0
    0
    Uberlândia EC
    - : -
    0
    0
    Itapemirim
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 14opener
    19:00 
    0
    0
    Maringá
    - : -
    0
    0
    Caldense
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 15opener
    19:00 
    0
    0
    Internacional SC
    - : -
    0
    0
    Caxias
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Mirassol
    - : -
    0
    0
    Nova Iguaçu
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 11opener
    20:00 
    0
    0
    Novoperário
    - : -
    0
    0
    Aparecidense
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 17opener
    20:00 
    0
    0
    Prudentópolis
    - : -
    0
    0
    Mogi Mirim
           diagramstar
  • Brazil >> Série D - Group 2opener
    20:30 
    0
    0
    Plácido de Castro
    - : -
    0
    0
    Santos AP
           diagramstar
    21:00 
    0
    0
    Barcelona RO
    - : -
    0
    0
    Independente Tucuruí
           diagramstar
  • Bulgaria >> Vtora Ligaopener
    14:00 
    0
    0
    Lokomotiv Gorna O.
    - : -
    0
    0
    Maritsa Plovdiv
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Pomorie
    - : -
    0
    0
    Neftochimic
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Strumska Slava
    - : -
    0
    0
    Ludogorets B
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Litex Lovech
    - : -
    0
    0
    Lokomotiv Sofia
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Sozopol
    - : -
    0
    0
    Oborishte
           diagramstar
  • Chile >> Primera División Nacionalopener
    23:00Fin.
    0
    1
    Universidad de Concepción
    2 : 0
    0
    1
    Everton
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    O'Higgins
    - : -
    0
    0
    Curicó Unido
           diagramstar
    18:00 
    0
    0
    Unión La Calera
    - : -
    0
    0
    Universidad de Chile
           diagramstar
    20:30 
    0
    0
    Universidad Católica
    - : -
    0
    0
    Audax Italiano
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Antofagasta
    - : -
    0
    0
    San Luis
           diagramstar
  • Chile >> Primera B - Nacionalopener
    23:00Fin.
    0
    0
    Unión San Felipe
    1 : 0
    2
    0
    Deportes Valdivia
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Barnechea
    - : -
    0
    0
    San Marcos
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Magallanes
    - : -
    0
    0
    Deportes Copiapó
           diagramstar
    18:30 
    0
    0
    Ñublense
    - : -
    0
    0
    Coquimbo Unido
           diagramstar
    20:00 
    0
    0
    Cobresal
    - : -
    0
    0
    Puerto Montt
           diagramstar
    20:30 
    0
    0
    Melipilla
    - : -
    0
    0
    Rangers de Talca
           diagramstar
  • China >> Super Leagueopener
    07:30Fin.
    0
    0
    Dalian Yifang FC
    1 : 1
    0
    0
    Tianjin Quanjian F.C
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    Jiangsu Sainty
    5 : 1
    0
    0
    Shanghai Shenhua
           diagramstar
    11:3540' 
    0
    0
    Beijing Guoan
    0 : 0
    0
    0
    Guangzhou Evergrande
           diagramstar
    12:0016' 
    0
    0
    Shanghai East Asia
    0 : 1
    0
    0
    Tianjin Teda
           diagramstar
  • Costa Rica >> Torneo de Verano - Cuadrangularopener
    21:00 
    0
    0
    Santos de Guápiles
    - : -
    0
    0
    Herediano
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Alajuelense
    - : -
    0
    0
    Deportivo Saprissa
           diagramstar
  • Cyprus >> Championship Groupopener
    16:00 
    0
    0
    Apollon Limassol
    - : -
    0
    0
    Anorthosis Famagusta
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    AEK Larnaka
    - : -
    0
    0
    APOEL Nicosia
           diagramstar
  • Czech Republic >> II Ligaopener
    08:15Fin.
    0
    0
    FK Viktoria Zizkov
    0 : 1
    0
    0
    FK Pardubice
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    SK Dynamo Ceske Budejovice
    - : -
    0
    0
    FK Banik Sokolov
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    SK Slovan Varnsdorf
    - : -
    0
    0
    Usti nad Labem
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    FC Graffin Vlasim
    - : -
    0
    0
    SFC Opava
           diagramstar
  • Czech Republic >> Synot ligaopener
    14:00 
    0
    0
    MFK OKD Karvina
    - : -
    0
    0
    FK Teplice
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    FC Slovan Liberec
    - : -
    0
    0
    SK Slavia Praha
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 2 Pulje 16 Springopener
    22:001' 
    0
    0
    KLG
    - : -
    0
    0
    Vinding UIF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 30 Springopener
    22:001' 
    0
    0
    Nordthy IF
    - : -
    0
    0
    Ejsing B
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    FS Midtthy
    - : -
    0
    0
    Vinderup IK
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 31 Springopener
    22:001' 
    0
    0
    Linde B
    - : -
    0
    0
    Thyborøn IF
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Borbjerg GU
    - : -
    0
    0
    Måbjerg IF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Bornholm Nordea Ligaenopener
    08:30 
    0
    0
    Viking Fodbold
    - : -
    0
    0
    Hasle/Nyker 1
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Lolland-Falster Serie 1 Promotionopener
    08:45 
    0
    0
    TGB
    - : -
    0
    0
    LUIF II
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Lolland-Falster Serie 1 Relegationopener
    08:45 
    0
    0
    ØUB
    - : -
    0
    0
    B. Frem
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Fyn Albaniserienopener
    09:00 
    0
    0
    Assens FC
    - : -
    0
    0
    Årslev BK
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    SSV Højfyn
    - : -
    0
    0
    OB II
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    Krarup/Espe Fodbold
    - : -
    0
    0
    KRFK
           diagramstar
    12:45 
    0
    0
    Marstal IF
    - : -
    0
    0
    Morud IF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Fyn Serie 1 Pulje 1opener
    09:00 
    0
    0
    Tåsinge f. B.
    - : -
    0
    0
    Fraugde G & IF
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    Tårup IF
    - : -
    0
    0
    Kirkeby IF
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    Nyborg G & IF
    - : -
    0
    0
    Egebjerg Fodbold
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    S.f.B.
    - : -
    0
    0
    Tved BK
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    FC Broby
    - : -
    0
    0
    Dalum IF II
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    Ringe BK
    - : -
    0
    0
    Sanderum BK
           diagramstar
    11:00 
    0
    0
    Langeskov IF
    - : -
    0
    0
    Allested U & IF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Fyn Serie 1 Pulje 2opener
    09:00 
    0
    0
    KFUM.s BK
    - : -
    0
    0
    Allesø GF
           diagramstar
    11:00 
    0
    0
    B 1913
    - : -
    0
    0
    Tarup-Paarup IF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Fyn Serie 2 Pulje 1opener
    09:00 
    0
    0
    FIUK, Odense (1)
    - : -
    0
    0
    S.f.B. (2)
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    OB (2)
    - : -
    0
    0
    BBB (2)
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    Chang (2)
    - : -
    0
    0
    KFUM.s BK Am
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Fyn Serie 2 Pulje 3opener
    09:00 
    0
    0
    BIF/FHIF
    - : -
    0
    0
    Aarup BK I
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    MG & BK II
    - : -
    0
    0
    Nr. Aaby IK I
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    Søndersø BK
    - : -
    0
    0
    Irakisk forening
           diagramstar
    09:00 
    0
    0
    Skamby
    - : -
    0
    0
    SSV Højfyn I
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Fyn Serie 2 Pulje 4opener
    09:00 
    0
    0
    Flemløse/Hårby I
    - : -
    0
    0
    FC Broby (2)
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 1 Pulje 8 Springopener
    09:00 
    0
    0
    IFSK
    - : -
    0
    0
    AGF, Aarhus
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Brabrand IF
    - : -
    0
    0
    Horsens Freja
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 2 Pulje 20 Springopener
    09:00 
    0
    0
    Den Bosniske IF
    - : -
    0
    0
    Gauerslund IF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU København Serie 1 Pulje 2opener
    09:45 
    0
    0
    Sunred Beach FC
    - : -
    0
    0
    CBS Sport
           diagramstar
  • Denmark >> Danmarksserien 4opener
    10:00 
    0
    0
    Randers Freja
    - : -
    0
    0
    Vejgaard B
           diagramstar
    11:00 
    0
    0
    Holstebro B
    - : -
    0
    0
    Viby
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Damer Vest Pulje 272 Springopener
    10:00 
    0
    0
    Dybbøl IU dam. W
    - : -
    0
    0
    Næsby BK dam. W
           diagramstar
    10:00 
    0
    0
    Stensballe IK dam. W
    - : -
    0
    0
    FC King George dam. W
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Aarhus 1900 dam. W
    - : -
    0
    0
    Seest B dam. W
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 38 Springopener
    10:00 
    0
    0
    FC Jura
    - : -
    0
    0
    Stautrup IF
           diagramstar
  • Denmark >> ALKA Superliga Relegation - Group Aopener
    10:00Fin.
    0
    2
    FC Helsingør
    0 : 0
    0
    2
    Silkeborg
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Sjællandsserien Pulje 1opener
    11:00 
    0
    0
    RB 1906
    - : -
    0
    0
    Liria FK
           diagramstar
  • Denmark >> 2. Divisionen Promotionopener
    11:0059' 
    0
    0
    Avarta
    0 : 2
    0
    0
    Hvidovre
           diagramstar
    12:0015' 
    0
    0
    Ringkøbing
    0 : 0
    0
    0
    Marienlyst
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Damer Vest Pulje 271 Springopener
    11:00 
    0
    0
    AaB dam. W
    - : -
    0
    0
    IF Lyseng I dam. W
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Aalborg KFUM dam. W
    - : -
    0
    0
    Mejrup GU dam. W
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jyllandsserien 2 Pulje 3 Springopener
    11:00 
    0
    0
    Mejrup GU
    - : -
    0
    0
    MorsØ FC
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 2 Pulje 11 Springopener
    11:00 
    0
    0
    IF Skjold Sæby II
    - : -
    0
    0
    Skagen IK
           diagramstar
    11:30 
    0
    0
    Hirtshals B I
    - : -
    0
    0
    Hjallerup IF
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Dronninglund IF
    - : -
    0
    0
    Østervraa IF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 2 Pulje 13 Springopener
    11:00 
    0
    0
    Farsø/Ullits IK
    - : -
    0
    0
    Arden IF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 2 Pulje 18 Springopener
    11:00 
    0
    0
    Hasle B
    - : -
    0
    0
    Hornslet IF
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    Aarhus Fremad I
    - : -
    0
    0
    Fuglebakken KFUM Århus I
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 29 Springopener
    11:00 
    0
    0
    Aars IK 1
    - : -
    0
    0
    Viborg Sdrm. IK 2
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    Ravnsbjerg/Løgstrup
    - : -
    0
    0
    Borup IF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 25 Springopener
    11:00 
    0
    0
    Asaa B
    - : -
    0
    0
    Flauenskjold IF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 26 Springopener
    11:00 
    0
    0
    Nordens Paris FC
    - : -
    0
    0
    Skalborg SK
           diagramstar
  • Denmark >> Danmarksserien 1opener
    11:30 
    0
    0
    Holbæk B&I
    - : -
    0
    0
    Taastrup FC
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Slagelse
    - : -
    0
    0
    Ledøje Smørum
           diagramstar
  • Denmark >> 3F Ligaen - Playoutsopener
    11:30 
    0
    0
    Vildbjerg dam.
    - : -
    0
    0
    Greve dam.
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 2 Pulje 17 Springopener
    11:30 
    0
    0
    Hadsten SK
    - : -
    0
    0
    Kolind/Perstrup IF
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Vorup FB I
    - : -
    0
    0
    Grenaa IF
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 24 Springopener
    11:30 
    0
    0
    Hune B
    - : -
    0
    0
    Trekroner IF 98
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 39 Springopener
    11:30 
    0
    0
    Vatanspor I
    - : -
    0
    0
    FC Royal
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 1 Pulje 6 Springopener
    12:00 
    0
    0
    Nors B
    - : -
    0
    0
    Nibe B
           diagramstar
  • Denmark >> 3F Ligaen - Playoffsopener
    12:00 
    0
    0
    Fortuna Hjørring dam.
    - : -
    0
    0
    BSF dam.
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 2 Pulje 19 Springopener
    12:00 
    0
    0
    Odder IGF
    - : -
    0
    0
    Viby IF
           diagramstar
  • Denmark >> ALKA Superliga Relegation - Group Bopener
    12:0016' 
    0
    0
    OB
    1 : 0
    0
    0
    Lyngby
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Randers FC
    - : -
    0
    0
    SønderjyskE
           diagramstar
  • Denmark >> Danmarksserien 2opener
    13:00 
    0
    0
    TFC Odsherred
    - : -
    0
    0
    B 1908
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Sjælland Serie 2 Pulje 3opener
    13:00 
    0
    0
    Holbæk United
    - : -
    0
    0
    Hundige BK
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Sjælland Serie 3 Pulje 8opener
    13:00 
    0
    0
    Rojava
    - : -
    0
    0
    Køge BK II
           diagramstar
  • Denmark >> 2. Divisionen Qualificationopener
    13:00 
    0
    0
    AB
    - : -
    0
    0
    VSK Århus
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 23 Springopener
    13:00 
    0
    0
    Strandby Elling Nielstrup IF
    - : -
    0
    0
    GVL Løkken
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 44 Springopener
    13:00 
    0
    0
    Esbjerg IF 92 II
    - : -
    0
    0
    Agerbæk SF/Starup IF II
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Fyn Albaniserien Damer Springopener
    13:15 
    0
    0
    Odense Q I dam. W
    - : -
    0
    0
    Oure Fodbold Akademi dam. W
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 33 Springopener
    14:00 
    0
    0
    Viborg Sdrm. IK 1
    - : -
    0
    0
    FodboldHoldet Herning
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 45 Springopener
    14:00 
    0
    0
    Vejen SF I
    - : -
    0
    0
    Bramming B III
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 46 Springopener
    14:00 
    0
    0
    Aabenraa BK I
    - : -
    0
    0
    SUB Sønderborg Inter I
           diagramstar
  • Denmark >> ALKA Superliga - Championship Roundopener
    14:00 
    0
    0
    AaB
    - : -
    0
    0
    FC Midtjylland
           diagramstar
    18:00 
    0
    0
    FC Nordsjælland
    - : -
    0
    0
    Brøndby
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 1 Pulje 9 Springopener
    14:15 
    0
    0
    Ringkøbing IF
    - : -
    0
    0
    BV Oksbøl
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Jylland Serie 3 Pulje 42 Springopener
    14:30 
    0
    0
    Vejle B I
    - : -
    0
    0
    BPI
           diagramstar
  • Egypt >> Premier Leagueopener
    13:30 
    0
    0
    El Raja Marsa
    - : -
    0
    0
    Ismaily SC
           diagramstar
    15:45 
    0
    0
    Petrojet
    - : -
    0
    0
    Al Ahly Cairo
           diagramstar
    18:30 
    0
    0
    Zamalek SC
    - : -
    0
    0
    Assiouty Sport
           diagramstar
  • England >> FA Women Super League 2opener
    11:0051' 
    0
    0
    Durham WFC W
    2 : 1
    0
    0
    Millwall Lionesses LFC W
           diagramstar
    12:0014' 
    0
    0
    Tottenham Hotspur LFC W
    0 : 1
    0
    0
    Sheffield FC W
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Aston Villa LFC W
    - : -
    0
    0
    Oxford United LFC W
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Brighton and Hove Albion WFC W
    - : -
    0
    0
    Doncaster Rovers Belles LFC W
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Watford LFC W
    - : -
    0
    0
    London Bees W
           diagramstar
  • England >> FA Women Super League 1opener
    11:3045' 
    0
    0
    Reading FC W
    0 : 0
    0
    0
    Everton LFC W
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Chelsea LFC W
    - : -
    0
    0
    Birmingham City LFC W
           diagramstar
  • England >> Premier Leagueopener
    12:301' 
    0
    0
    Arsenal
    0 : 0
    0
    0
    West Ham United
           diagramstar
    12:301' 
    0
    0
    Stoke City
    0 : 0
    0
    0
    Burnley
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Manchester City
    - : -
    0
    0
    Swansea City
           diagramstar
  • England >> FA Women`s Premier League Northopener
    13:001' 
    0
    0
    Bradford City WFC W
    - : -
    0
    0
    West Bromwich Albion FC W
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Wolverhampton Wanderers WFC W
    - : -
    0
    0
    Blackburn Rovers LFC W
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Guiseley AFC Vixens W
    - : -
    0
    0
    Leicester City WFC W
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Nottingham Forest LFC W
    - : -
    0
    0
    Fylde W
           diagramstar
  • England >> FA Women`s Premier League Southopener
    13:001' 
    0
    0
    West Ham United LFC W
    - : -
    0
    0
    Portsmouth FC W
           diagramstar
    13:001' 
    0
    0
    Chichester City LFC W
    - : -
    0
    0
    Swindon Town LFC W
           diagramstar
    13:001' 
    0
    0
    Gillingham LFC W
    - : -
    0
    0
    Queens Park Rangers LFC W
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Coventry United LFC W
    - : -
    0
    0
    Charlton Athletic WFC W
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    C and K Basildon LFC W
    - : -
    0
    0
    Lewes LFC W
           diagramstar
  • England >> FA Cupopener
    14:00 
    0
    0
    Chelsea
    - : -
    0
    0
    Southampton
           diagramstar
  • Estonia >> Meistriliigaopener
    12:0016' 
    0
    0
    Paide LM
    0 : 0
    0
    0
    Levadia Tallinn
           diagramstar
  • Faroe Islands >> Meistaradeildinopener
    14:00 
    0
    0
    B36 Tórshavn
    - : -
    0
    0
    AB Argir
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    NSÍ Runavík
    - : -
    0
    0
    Skála
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    TB/FCS/Royn
    - : -
    0
    0
    HB Tórshavn
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    KÍ Klaksvík
    - : -
    0
    0
    EB/Streymur
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Víkingur Gøta
    - : -
    0
    0
    07 Vestur
           diagramstar
  • Finland >> Veikkausliigaopener
    13:00 
    0
    0
    IFK Mariehamn
    - : -
    0
    0
    VPS
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    RoPS
    - : -
    0
    0
    PS Kemi
           diagramstar
  • Finland >> Kolmonen - Uusimaa & Helsinki 2opener
    14:00 
    0
    0
    EsPa
    - : -
    0
    0
    FC POHU
           diagramstar
  • Finland >> Kolmonen - Uusimaa & Helsinki 1opener
    16:00 
    0
    0
    HJK/Lsalo
    - : -
    0
    0
    Pöxyt
           diagramstar
  • Finland >> Kolmonen - Turku&Ahvenanmaaopener
    16:15 
    0
    0
    TPK
    - : -
    0
    0
    Peimari UTD
           diagramstar
  • France >> Ligue 1opener
    13:00 
    0
    0
    Nice
    - : -
    0
    0
    Montpellier
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Saint-Étienne
    - : -
    0
    0
    Troyes
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Bordeaux
    - : -
    0
    0
    Paris SG
           diagramstar
  • Georgia >> Erovnuli Ligaopener
    12:0015' 
    0
    0
    FC Chikhura Sachkhere
    0 : 0
    0
    0
    FC Samtredia
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    FC Saburtalo
    - : -
    0
    0
    FC Torpedo-2008 Kutaisi
           diagramstar
  • Germany >> Oberliga Hamburgopener
    08:45Fin.
    0
    0
    Teutonia Ottensen
    4 : 2
    0
    0
    SC Concordia Hamburg
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    Niendorfer TSV
    - : -
    0
    0
    TuS Dassendorf
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    VfL Pinneberg
    - : -
    0
    0
    Wedeler TSV
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    SV Rugenbergen
    - : -
    0
    0
    TuS Osdorf
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Vorwarts-Wacker
    - : -
    0
    0
    TSV Buchholz 08
           diagramstar
  • Germany >> Allianz Frauen-Bundesligaopener
    09:00Fin.
    0
    0
    1. FFC Frankfurt W
    0 : 1
    0
    0
    1. FFC Turbine Potsdam W
           diagramstar
    09:00Fin.
    0
    2
    FC Köln W
    0 : 6
    0
    1
    SC Sand W
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    FC Bayern München W
    - : -
    0
    0
    FF USV Jena W
           diagramstar
    12:0014' 
    0
    0
    TSG 1899 Hoffenheim W
    0 : 0
    0
    0
    SC Freiburg W
           diagramstar
    12:0011' 
    0
    0
    SGS Essen W
    1 : 1
    0
    0
    MSV Duisburg W
           diagramstar
  • Germany >> 2.Bundesligaopener
    11:3045+ 
    0
    0
    Erzgebirge Aue
    0 : 0
    0
    0
    MSV Duisburg
           diagramstar
    11:3045' 
    0
    0
    Fortuna Düsseldorf
    2 : 0
    0
    0
    FC Ingolstadt 04
           diagramstar
    11:3045+ 
    0
    0
    1. FC Kaiserslautern
    0 : 0
    0
    0
    Dynamo Dresden
           diagramstar
  • Germany >> Regional Liga Nordostopener
    11:3045' 
    0
    0
    FSV Budissa Bautzen
    1 : 1
    0
    0
    FSV 63 Luckenwalde
           diagramstar
    11:3038' 
    0
    0
    BFC Dynamo
    0 : 1
    0
    0
    Hertha BSC Am.
           diagramstar
    11:3042' 
    0
    0
    BSG Chemie Leipzig
    0 : 0
    0
    0
    Berliner AK 07
           diagramstar
    11:3044' 
    0
    0
    Energie Cottbus
    1 : 0
    0
    0
    FSV Wacker Nordhausen
           diagramstar
    11:3045' 
    0
    0
    VfB Germania Halberstadt
    1 : 0
    0
    0
    1. FC Lok Leipzig
           diagramstar
    11:3044' 
    0
    0
    ZFC Meuselwitz
    1 : 0
    0
    0
    SV Babelsberg 03
           diagramstar
    11:3045' 
    0
    0
    TSG Neustrelitz
    0 : 0
    0
    0
    FC Viktoria 1889 Berlin
           diagramstar
    11:301' 
    0
    0
    FC Oberlausitz Neugersdorf
    0 : 0
    0
    0
    VSG Altglienicke
           diagramstar
  • Germany >> NOFV-Oberliga Nordopener
    11:30 
    0
    0
    SV Lichtenberg 47
    - : -
    0
    0
    Torgelower SV Greif
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    F.C. Hansa Rostock II
    - : -
    0
    0
    SV GW Brieselang
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    FC Hertha 03 Zehlendorf
    - : -
    0
    0
    Malchower SV 90
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    CFC Hertha 06
    - : -
    0
    0
    FC Mecklenburg Schwerin
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    SC Staaken
    - : -
    0
    0
    FC Strausberg
           diagramstar
  • Germany >> 3.Bundesligaopener
    12:0014' 
    0
    0
    VfR Aalen
    0 : 0
    0
    0
    VfL Osnabrück
           diagramstar
    12:0010' 
    0
    0
    Preußen Münster
    0 : 0
    0
    0
    Hallescher FC
           diagramstar
  • Germany >> Regional Liga Südwestopener
    12:0013' 
    0
    0
    FC Astoria Walldorf
    0 : 1
    0
    0
    SSV Ulm 1846
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    1. FC Saarbrücken
    - : -
    0
    0
    Kickers Offenbach
           diagramstar
  • Germany >> Regional Liga Westopener
    12:0017' 
    0
    0
    KFC Uerdingen 05
    0 : 0
    0
    0
    Fortuna Düsseldorf Am.
           diagramstar
  • Germany >> NOFV-Oberliga Südopener
    12:00 
    0
    0
    FSV Barleben
    - : -
    0
    0
    VfL Halle 96
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    FC Einheit Rudolstadt
    - : -
    0
    0
    BSG Wismut Gera
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    VfB 1921 Krieschow
    - : -
    0
    0
    SV Schott Jena
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    FC Lok Stendal
    - : -
    0
    0
    FC International Leipzig
           diagramstar
  • Germany >> Regional Liga Nordopener
    12:0015' 
    0
    0
    Altona 93
    0 : 0
    0
    0
    VfL Wolfsburg Am.
           diagramstar
    12:0015' 
    0
    0
    FC Eintracht Norderstedt
    0 : 0
    0
    0
    VfV Borussia 06 Hildesheim
           diagramstar
    12:0015' 
    0
    0
    TSV Havelse
    1 : 1
    0
    0
    Hannover 96 Am.
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    1.FC Germania Egestorf-Langreder
    - : -
    0
    0
    VfB Lübeck
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    VfB Oldenburg
    - : -
    0
    0
    Hamburger SV Am.
           diagramstar
  • Germany >> Schleswig-Holstein-Ligaopener
    12:00 
    0
    0
    VfR Neumünster
    - : -
    0
    0
    Inter Turkspor Kiel
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    SV Todesfelde
    - : -
    0
    0
    Holstein Kiel II
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Frisia Risum-Lindholm
    - : -
    0
    0
    TSV Friedrichsberg-Busdorf
           diagramstar
  • Germany >> Bremen-Ligaopener
    12:30 
    0
    0
    TUS Schwachhausen
    - : -
    0
    0
    BSC Hastedt
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    Leher TS
    - : -
    0
    0
    ESC Geestemünde
           diagramstar
  • Germany >> Hessenligaopener
    13:00 
    0
    0
    SpVgg 03 Neu-Isenburg
    - : -
    0
    0
    SC Viktoria Griesheim
           diagramstar
  • Germany >> Oberliga Niedersachsenopener
    13:00 
    0
    0
    SV Arminia Hannover
    - : -
    0
    0
    TB Uphusen
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    TuS Bersenbruck
    - : -
    0
    0
    FC Sulingen
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    TuS Celle FC
    - : -
    0
    0
    USI Lupo-Martini Wolfsburg
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Heeslinger SC
    - : -
    0
    0
    FC Eintracht Northeim
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    SVG Göttingen 07
    - : -
    0
    0
    SC Spelle-Venhaus
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    SSV Vorsfelde
    - : -
    0
    0
    MTV Gifhorn
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    1.FC Wunstorf
    - : -
    0
    0
    VfL Oldenburg
           diagramstar
  • Germany >> Oberliga Niederrheinopener
    13:00 
    0
    0
    Sportfreunde Baumberg
    - : -
    0
    0
    1. FC Bocholt
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Cronenberger SC
    - : -
    0
    0
    ETB Schwarz-Weiß Essen
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    SC Düsseldorf-West
    - : -
    0
    0
    FC Monheim
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    VFB Homberg
    - : -
    0
    0
    VfB 03 Hilden
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    SpVg Schonnebeck 1910
    - : -
    0
    0
    FSV Vohwinkel Wuppertal
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    VfB Speldorf
    - : -
    0
    0
    SV Straelen
           diagramstar
  • Germany >> Oberliga Westfalenopener
    13:00 
    0
    0
    Rot Weiss Ahlen
    - : -
    0
    0
    SC Westfalia Herne
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    DSC Arminia Bielefeld II
    - : -
    0
    0
    TSG Sprockhövel
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    FC Eintracht Rheine
    - : -
    0
    0
    Hammer SpVg
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    FC Gütersloh
    - : -
    0
    0
    TuS Ennepetal
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    1. FC Kaan-Marienborn
    - : -
    0
    0
    ASC 09 Dortmund
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Sportfreunde Siegen
    - : -
    0
    0
    TSV Marl-Hüls
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    TuS Haltern
    - : -
    0
    0
    SC Hassel
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    FC Brünninghausen
    - : -
    0
    0
    FC Schalke 04 Am.
           diagramstar
  • Germany >> Oberliga Rheinland-Pfalz/Saaropener
    13:00 
    0
    0
    SV Gonsenheim
    - : -
    0
    0
    SV Morlautern
           diagramstar
  • Germany >> Mittelrheinligaopener
    13:00 
    0
    0
    VfL Alfter
    - : -
    0
    0
    FC Hennef 05
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    SSV Merten
    - : -
    0
    0
    SV Breinig
           diagramstar
    13:15 
    0
    0
    FC Pesch
    - : -
    0
    0
    TSC Euskirchen
           diagramstar
    13:15 
    0
    0
    Siegburger SV 04
    - : -
    0
    0
    DJK Blau-Weiß Friesdorf
           diagramstar
    13:15 
    0
    0
    Spvg Wesseling-Urfeld
    - : -
    0
    0
    Hilal Maroc Bergheim
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    TV Herkenrath
    - : -
    0
    0
    Borussia Freialdenhoven
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    VfL 08 Vichttal
    - : -
    0
    0
    Viktoria Arnoldsweiler
           diagramstar
  • Germany >> Bundesligaopener
    13:30 
    0
    0
    FC Augsburg
    - : -
    0
    0
    1. FSV Mainz
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    1. FC Köln
    - : -
    0
    0
    FC Schalke 04
           diagramstar
  • Germany >> Regional Liga Bayernopener
    15:0091' 
    0
    0
    SpVgg Bayreuth
    - : -
    0
    0
    FC Unterföhring
           diagramstar
  • Germany >> Bayernliga Nordopener
    15:30 
    0
    0
    DJK Ammerthal
    - : -
    0
    0
    FC Amberg
           diagramstar
  • Greece >> Football Leagueopener
    13:00 
    0
    0
    Kallithea
    - : -
    0
    0
    Acharnaikos
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Trikala
    - : -
    0
    0
    Veria
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Aiginiakos
    - : -
    0
    0
    Sparta
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Apollon Larissa
    - : -
    0
    0
    Panachaiki
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Apollon Pontou
    - : -
    0
    0
    Aris Thessalonikis
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Ergotelis
    - : -
    0
    0
    Karaiskakis
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Anagennisi Karditsa
    - : -
    0
    0
    Panserraikos
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Panegialios
    - : -
    0
    0
    Doxa Dramas
           diagramstar
  • Greece >> Super Leagueopener
    16:00 
    0
    0
    AEK Athens
    - : -
    0
    0
    Levadiakos
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Atromitos
    - : -
    0
    0
    Platanias
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    PAS Giannina
    - : -
    0
    0
    Larissa
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Kerkyra
    - : -
    0
    0
    Asteras Tripolis
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Panaitolikos
    - : -
    0
    0
    Lamia
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Panionios
    - : -
    0
    0
    Panathinaikos
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    PAOK
    - : -
    0
    0
    Skoda Xanthi
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Apollon Smirnis
    - : -
    0
    0
    Olympiakos
           diagramstar
  • Guatemala >> Liga Nacional Clausuraopener
    23:00Fin.
    0
    0
    Comunicaciones
    2 : 0
    0
    0
    Malacateco
           diagramstar
    01:00Fin.
    0
    0
    Cobán Imperial
    2 : 0
    0
    0
    Siquinalá
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Sanarate FC
    - : -
    0
    0
    Guastatoya
           diagramstar
    21:45 
    0
    0
    Suchitepéquez
    - : -
    0
    0
    Municipal
           diagramstar
  • Hong Kong >> Hong Kong Premier Leagueopener
    06:30Fin.
    0
    0
    Hong Kong Rangers
    1 : 3
    0
    0
    R&F (H K) F.C.
           diagramstar
  • India >> Premier Leagueopener
    10:30 
    0
    0
    Sunrisers Hyderabad
    0 : 182
    0
    0
    Chennai Super Kings
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    Rajasthan Royals
    - : -
    0
    0
    Mumbai Indians
           diagramstar
  • International >> UEFA Womens Champions League - Semi Finalsopener
    12:0012' 
    0
    0
    Manchester City LFC W
    0 : 0
    0
    0
    Olympique Lyonnais W
           diagramstar
    17:05 
    0
    0
    Chelsea LFC W
    - : -
    0
    0
    VfL Wolfsburg W
           diagramstar
  • Iran >> Persian Gulf Leagueopener
    13:30 
    0
    0
    Padideh Mashhad
    - : -
    0
    0
    FC Mashhad
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    Zob Ahan
    - : -
    0
    0
    Persepolis
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    Esteghlal Khuzestan
    - : -
    0
    0
    Sepahan
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    Sepidrood Rasht F.C
    - : -
    0
    0
    Foolad
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    Tractor Sazi
    - : -
    0
    0
    Sanat Naft
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    Saipa
    - : -
    0
    0
    Gostaresh Foolad
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    Esteghlal
    - : -
    0
    0
    Paykan FC
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    F.C. Pars Jonoubi Jam
    - : -
    0
    0
    Naft Tehran
           diagramstar
  • Israel >> Premier League - Championship Groupopener
    17:30 
    0
    0
    Maccabi Netanya
    - : -
    0
    0
    Hapoel Be'er Sheva
           diagramstar
  • Italy >> Serie C - Group Bopener
    22:00 
    0
    0
    Teramo
    - : -
    0
    0
    Modena
           diagramstar
    12:30 
    0
    0
    Triestina
    - : -
    0
    0
    Fano
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    Bassano Virtus
    - : -
    0
    0
    Gubbio
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    Fermana
    - : -
    0
    0
    Padova
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    Pordenone
    - : -
    0
    0
    Sambenedettese
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    Ravenna
    - : -
    0
    0
    Vicenza
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    Santarcangelo
    - : -
    0
    0
    Renate
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    Südtirol
    - : -
    0
    0
    FeralpiSalò
           diagramstar
  • Italy >> Campionato Primavera 1opener
    09:00Fin.
    0
    0
    Chievo U19
    1 : 2
    0
    0
    Fiorentina U19
           diagramstar
  • Italy >> Serie Aopener
    10:3090' 
    0
    0
    Cagliari
    0 : 0
    0
    0
    Bologna
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Atalanta
    - : -
    0
    0
    Torino
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Chievo
    - : -
    0
    0
    Inter
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Lazio
    - : -
    0
    0
    Sampdoria
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Udinese
    - : -
    0
    0
    Crotone
           diagramstar
    18:45 
    0
    0
    Juventus
    - : -
    0
    0
    Napoli
           diagramstar
  • Italy >> Serie C - Group Copener
    12:30 
    0
    0
    Cosenza
    - : -
    0
    0
    Rende
           diagramstar
    12:30 
    0
    0
    Fondi
    - : -
    0
    0
    Catanzaro
           diagramstar
    12:30 
    0
    0
    Paganese
    - : -
    0
    0
    Sicula Leonzio
           diagramstar
    12:30 
    0
    0
    Siracusa
    - : -
    0
    0
    Bisceglie
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Casertana
    - : -
    0
    0
    Juve Stabia
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Reggina
    - : -
    0
    0
    Akragas
           diagramstar
    16:30 
    0
    0
    Fidelis Andria
    - : -
    0
    0
    Matera
           diagramstar
    16:30 
    0
    0
    Monopoli
    - : -
    0
    0
    Virtus Francavilla
           diagramstar
  • Italy >> Serie Bopener
    13:00 
    0
    0
    Perugia
    - : -
    0
    0
    Ternana
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Pescara
    - : -
    0
    0
    Spezia
           diagramstar
  • Italy >> Campionato Primavera 2-Aopener
    13:00 
    0
    0
    Virtus Entella U19
    - : -
    0
    0
    Cremonese U19
           diagramstar
  • Japan >> J-League Division 2opener
    04:00Fin.
    0
    0
    Albirex Niigata
    0 : 1
    0
    0
    Omiya Ardija
           diagramstar
    04:00Fin.
    0
    0
    Avispa Fukuoka
    3 : 1
    0
    0
    Jef United Chiba
           diagramstar
    05:00Fin.
    0
    0
    Zweigen Kanazawa
    0 : 1
    0
    0
    Oita Trinita
           diagramstar
    05:00Fin.
    0
    0
    Tokushima Vortis
    0 : 1
    0
    1
    Kamatamare Sanuki
           diagramstar
    05:00Fin.
    0
    1
    Matsumoto Yamaga FC
    1 : 0
    0
    4
    Montedio Yamagata
           diagramstar
    05:00Fin.
    0
    1
    Yokohama FC
    0 : 0
    0
    2
    Tochigi SC
           diagramstar
    06:00Fin.
    0
    0
    Machida Zelvia
    1 : 2
    0
    0
    Yamaguchi FC
           diagramstar
  • Japan >> J-League Division 1opener
    07:00Fin.
    0
    0
    V-Varen Nagasaki
    1 : 0
    0
    0
    Kashiwa Reysol
           diagramstar
  • Kazakhstan >> Premier Leagueopener
    09:00Fin.
    0
    0
    Kyzyl-Zhar
    1 : 1
    0
    0
    FK Atyrau
           diagramstar
    09:00Fin.
    0
    0
    Tobol Kostanay
    1 : 1
    0
    0
    Akzhayik
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    1
    FC Shakhter Karagandy
    1 : 1
    0
    0
    FK Aktobe
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    FC Zhetysu
    2 : 1
    0
    0
    Irtysh Pavlodar
           diagramstar
    11:0057' 
    0
    0
    FC Kairat Almaty
    1 : 1
    0
    0
    FK Kaysar
           diagramstar
    11:0060' 
    0
    0
    Ordabasy
    1 : 2
    0
    0
    Astana
           diagramstar
  • Latvia >> Virsligaopener
    10:00Fin.
    0
    0
    Valmiera Glass FK/BSS
    0 : 6
    0
    0
    Rīgas Futbola skola
           diagramstar
    12:0014' 
    0
    0
    FK Spartaks
    0 : 0
    0
    0
    FK Ventspils
           diagramstar
  • Latvia >> Latvian First Leagueopener
    12:00 
    0
    0
    JDFS Alberts
    - : -
    0
    0
    SC Grobina
           diagramstar
  • Lithuania >> A Lygaopener
    10:00Fin.
    0
    3
    Zalgiris Vilnius
    1 : 1
    0
    2
    FC Stumbras
           diagramstar
  • Luxembourg >> BGL Ligueopener
    14:00 
    0
    0
    Hamm Benfica
    - : -
    0
    0
    Progrès Niedercorn
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Differdange 03
    - : -
    0
    0
    Pétange
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    F91 Dudelange
    - : -
    0
    0
    UNA Strassen
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    US Esch
    - : -
    0
    0
    Hostert
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Jeunesse Esch
    - : -
    0
    0
    Racing Union
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    US Mondorf-les-Bains
    - : -
    0
    0
    Fola Esch
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    FC Rodange 91
    - : -
    0
    0
    FC Victoria Rosport
           diagramstar
  • Macedonia >> First Leagueopener
    13:00 
    0
    0
    Rabotnicki
    - : -
    0
    0
    Pelister
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Skopje
    - : -
    0
    0
    Akademija Pandev
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Pobeda
    - : -
    0
    0
    Vardar
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Shkendija
    - : -
    0
    0
    Shkupi
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Sileks
    - : -
    0
    0
    Renova
           diagramstar
  • Mexico >> Liga MX - Clausuraopener
    22:00Fin.
    0
    0
    Cruz Azul
    2 : 0
    0
    0
    Monarcas Morelia
           diagramstar
    22:00Fin.
    0
    1
    Querétaro
    0 : 0
    0
    1
    Pachuca
           diagramstar
    00:00Fin.
    0
    1
    Monterrey
    4 : 0
    0
    1
    Lobos BUAP
           diagramstar
    00:06Fin.
    0
    0
    León
    1 : 1
    0
    0
    Tijuana
           diagramstar
    02:00Fin.
    0
    2
    Necaxa
    1 : 1
    0
    1
    Tigres UANL
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Toluca
    - : -
    0
    0
    Veracruz
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Santos Laguna
    - : -
    0
    0
    Pumas UNAM
           diagramstar
  • Mexico >> Liga de Ascenso - Clausura Playoffsopener
    02:00Fin.
    0
    0
    Dorados
    0 : 2
    0
    0
    Cafetaleros de Tapachula
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Universidad de Guadalajara
    - : -
    0
    0
    Alebrijes de Oaxaca
           diagramstar
  • Moldavia >> National Divisionopener
    13:00 
    0
    0
    FC Petrocub Sarata-Galbena
    - : -
    0
    0
    FC Zaria Balti
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    FC Milsami Orhei
    - : -
    0
    0
    FC Sfantul Gheorghe Suruceni
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    FC Sheriff Tiraspol
    - : -
    0
    0
    FC Dinamo-Auto Tiraspol
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    FC Zimbru Chisinau
    - : -
    0
    0
    CSF Speranta Nisporeni
           diagramstar
  • Morocco >> Botola Proopener
    15:00 
    0
    0
    Renaissance de Berkane
    - : -
    0
    0
    FAR de Rabat
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Difaâ d'El Jadida
    - : -
    0
    0
    Raja de Casablanca
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Moghreb de Tétouan
    - : -
    0
    0
    Olympique de Khouribga
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    FUS de Rabat
    - : -
    0
    0
    Hassania d'Agadir
           diagramstar
  • netherlands >> Derde Divisie Zondagopener
    12:00 
    0
    0
    ADO'20
    - : -
    0
    0
    VV De Meern
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    RKVV Westlandia
    - : -
    0
    0
    Quick '20
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    HV & CV Quick
    - : -
    0
    0
    Jong Vitesse
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    v.v OJC Rosmalen
    - : -
    0
    0
    HSC'21
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    JVC Cuijk
    - : -
    0
    0
    EVV
           diagramstar
    12:30 
    0
    0
    OFC Oostzaan
    - : -
    0
    0
    USV Hercules
           diagramstar
    12:30 
    0
    0
    VV Dongen
    - : -
    0
    0
    Jong De Graafschap
           diagramstar
    12:30 
    0
    0
    UNA
    - : -
    0
    0
    HBS
           diagramstar
    12:30 
    0
    0
    Be Quick 1887
    - : -
    0
    0
    Blauw Geel'38
           diagramstar
  • Norway >> Toppserienopener
    10:3090+ 
    0
    0
    Klepp W
    5 : 0
    0
    0
    Grand Bodø W
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Avaldsnes W
    - : -
    0
    0
    Vålerenga W
           diagramstar
  • Norway >> 1. Divisjon Kvinneropener
    11:0061' 
    0
    0
    Urædd W
    0 : 1
    0
    0
    Medkila W
           diagramstar
    12:0017' 
    0
    0
    Byåsen KF W
    0 : 0
    0
    0
    Amazon Grimstad W
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Fart W
    - : -
    0
    0
    Nanset IF W
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Øvrevoll Hosle W
    - : -
    0
    0
    Fløya W
           diagramstar
  • Norway >> 3. Division - 6opener
    11:00 
    0
    0
    Stålkameratene
    - : -
    0
    0
    Grei
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Fløya
    - : -
    0
    0
    Lyn
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Melbo IL
    - : -
    0
    0
    Korsvoll
           diagramstar
  • Norway >> 2. Div Kvinner AVD 06 - Trøndelagopener
    12:00 
    0
    0
    Herd W
    - : -
    0
    0
    Byåsen KF 2 W
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    Trondheims-Ørn 2 W
    - : -
    0
    0
    Sunndal IL W
           diagramstar
  • Norway >> 2. Division - 1opener
    12:00 
    0
    0
    Alta
    - : -
    0
    0
    Hønefoss
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Nybergsund
    - : -
    0
    0
    Raufoss
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Stabæk 2
    - : -
    0
    0
    Fram Larvik
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Asker
    - : -
    0
    0
    Mjølner
           diagramstar
  • Norway >> 2. Division - 2opener
    12:0015' 
    0
    0
    Arendal
    0 : 0
    0
    0
    Stjørdals-Blink
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Brattvåg
    - : -
    0
    0
    KFUM
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Egersunds
    - : -
    0
    0
    Bryne
           diagramstar
  • Norway >> 4. Div. - 21 Trøndelag 1opener
    12:00 
    0
    0
    Heimdal
    - : -
    0
    0
    Byåsen 2
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Trøndelag 1opener
    12:00 
    0
    0
    Nessegutten
    - : -
    0
    0
    Kolvereid
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Hommelvik
    - : -
    0
    0
    Flatanger
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Trøndelag 2opener
    12:00 
    0
    0
    Hegra
    - : -
    0
    0
    Bjørgan
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Trøndelag 4opener
    12:00 
    0
    0
    Tynset 2
    - : -
    0
    0
    Kolstad 2
           diagramstar
  • Norway >> 4. Div. - 1 Østfoldopener
    12:00 
    0
    0
    Idd
    - : -
    0
    0
    Sprint-Jeløy
           diagramstar
  • Norway >> 2. Div Kvinner AVD 04 - Hordalandopener
    12:00 
    0
    0
    Arna-Bjørnar 2 W
    - : -
    0
    0
    Fyllingsdalen W
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    Sandviken 2 W
    - : -
    0
    0
    Fana W
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    Haugar W
    - : -
    0
    0
    Vestsiden-Askøy W
           diagramstar
  • Norway >> 2. Div Kvinner AVD 08 - Hålogalandopener
    12:00 
    0
    0
    Leknes W
    - : -
    0
    0
    Sortland W
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Nordmøre og Romsdalopener
    12:45 
    0
    0
    Smøla IL
    - : -
    0
    0
    Skåla IL
           diagramstar
  • Norway >> OBOS-Ligaenopener
    13:00 
    0
    0
    Strømmen
    - : -
    0
    0
    Levanger
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Aalesund FK
    - : -
    0
    0
    Tromsdalen
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Florø
    - : -
    0
    0
    Notodden
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Jerv
    - : -
    0
    0
    Mjøndalen
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Nest-Sotra
    - : -
    0
    0
    Ullensaker/Kisa
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Sogndal
    - : -
    0
    0
    Kongsvinger
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Viking
    - : -
    0
    0
    Åsane
           diagramstar
  • Norway >> 3. Division - 3opener
    13:00 
    0
    0
    Madla
    - : -
    0
    0
    Sola
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Sogn og Fjordane 1opener
    13:00 
    0
    0
    Selje
    - : -
    0
    0
    Stryn 2
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Høyang
    - : -
    0
    0
    Jølster
           diagramstar
  • Norway >> 2. Div Kvinner AVD 01 - Indre Østlandopener
    13:00 
    0
    0
    Grei Elite 2 W
    - : -
    0
    0
    Sarpsborg 08 W
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Fjellhamar W
    - : -
    0
    0
    Hallingdal W
           diagramstar
  • Norway >> 4. Div. - 24 Hålogalandopener
    13:00 
    0
    0
    Landsås
    - : -
    0
    0
    Stålbrott
           diagramstar
  • Norway >> 2. Div Kvinner AVD 02 (SØR) - Vestfoldopener
    13:00 
    0
    0
    Kolbotn 2 W
    - : -
    0
    0
    Stabæk 2 W
           diagramstar
  • Norway >> 3. Division - 1opener
    13:30 
    0
    0
    Drøbak/Frogn
    - : -
    0
    0
    Hødd 2
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Træff
    - : -
    0
    0
    Herd
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Nordland 1opener
    14:00 
    0
    0
    Stålkameratene 2
    - : -
    0
    0
    Innstrandens 2
           diagramstar
  • Norway >> 3. Division - 4opener
    14:00 
    0
    0
    Fyllingsdalen
    - : -
    0
    0
    Tertnes
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Hordaland 3opener
    14:00 
    0
    0
    Loddefjord 2
    - : -
    0
    0
    Vadmyra
           diagramstar
  • Norway >> 4. Div. - 17 Hordaland 2opener
    14:00 
    0
    0
    Trott
    - : -
    0
    0
    Fana 2
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Arna-Bjørnar
    - : -
    0
    0
    Trio
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Indre Østland 1opener
    15:00 
    0
    0
    Lillehammer 2
    - : -
    0
    0
    Snertingdal
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Trøndelag 3opener
    15:15 
    0
    0
    Frøya FK
    - : -
    0
    0
    KIL/Hemne 2
           diagramstar
  • Norway >> Eliteserienopener
    16:00 
    0
    0
    Haugesund
    - : -
    0
    0
    Strømsgodset
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Kristiansund
    - : -
    0
    0
    Bodø/Glimt
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Lillestrøm
    - : -
    0
    0
    Ranheim
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Rosenborg
    - : -
    0
    0
    Start
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Tromsø
    - : -
    0
    0
    Sandefjord
           diagramstar
    18:00 
    0
    0
    Vålerenga
    - : -
    0
    0
    Molde
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Hordaland 1opener
    16:00 
    0
    0
    Sotra 2
    - : -
    0
    0
    Askøy FK
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Oslo 3opener
    16:30 
    0
    0
    Brosundet FK
    - : -
    0
    0
    Oppegård
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Hordaland 2opener
    17:00 
    0
    0
    Vaksdal
    - : -
    0
    0
    Minde IL 1915
           diagramstar
    18:00 
    0
    0
    Nymark
    - : -
    0
    0
    Varegg 2
           diagramstar
  • Norway >> 5. Div. - Oslo 2opener
    18:15 
    0
    0
    Ready 2
    - : -
    0
    0
    Kurer
           diagramstar
  • Panama >> LPF - Clausuraopener
    01:00Fin.
    0
    0
    Atlético Veragüense
    2 : 2
    0
    0
    Tauro
           diagramstar
    01:00Fin.
    0
    0
    Alianza
    2 : 0
    0
    0
    Plaza Amador
           diagramstar
    01:00Fin.
    0
    0
    Sporting San Miguelito
    0 : 1
    0
    0
    Independiente La Chorrera
           diagramstar
    01:00Fin.
    0
    0
    San Francisco
    0 : 0
    0
    0
    Santa Gema
           diagramstar
    01:00Fin.
    0
    0
    Chorrillo
    1 : 1
    0
    0
    Árabe Unido
           diagramstar
  • Peru >> Torneo de Verano - Group Bopener
    22:45Fin.
    0
    0
    FBC Melgar
    2 : 1
    0
    2
    Unión Comercio
           diagramstar
    22:45 
    0
    0
    FBC Melgar
    - : -
    0
    0
    Unión Comercio
           diagramstar
    01:00Fin.
    0
    4
    Academia Cantolao
    2 : 2
    0
    4
    Sport Boys
           diagramstar
  • Peru >> Segunda Divisiónopener
    18:00 
    0
    0
    Juan Aurich
    - : -
    0
    0
    Deportivo Coopsol
           diagramstar
    20:00 
    0
    0
    Alfredo Salinas
    - : -
    0
    0
    Willy Serrato
           diagramstar
    20:00 
    0
    0
    Universidad César Vallejo
    - : -
    0
    0
    Cultural Santa Rosa
           diagramstar
    20:30 
    0
    0
    Deportivo Hualgayoc
    - : -
    0
    0
    Carlos A. Manucci
           diagramstar
    20:30 
    0
    0
    Unión Huaral
    - : -
    0
    0
    Los Caimanes
           diagramstar
    20:30 
    0
    0
    Sport Victoria
    - : -
    0
    0
    Cienciano
           diagramstar
  • Peru >> Torneo de Verano - Group Aopener
    18:30 
    0
    0
    Comerciantes Unidos
    - : -
    0
    0
    UTC Cajamarca
           diagramstar
    21:00 
    0
    0
    Alianza Lima
    - : -
    0
    0
    Sport Rosario
           diagramstar
  • Poland >> 3.division Pomorsko - zachodniopomorska Iopener
    09:00Fin.
    0
    0
    Drweca Nowe Miasto Lubawskie
    0 : 0
    0
    0
    Victoria Sulejowek
           diagramstar
    09:15 
    0
    0
    Pelikan Lowicz
    - : -
    0
    0
    LKS 1926 Lomza
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    Legia II Warszawa
    3 : 1
    0
    0
    MKS Elk
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Tur Bielsk Podlaski
    - : -
    0
    0
    Sokol Ostroda
           diagramstar
  • Poland >> 2.divisionopener
    13:00 
    0
    0
    Garbarnia Krakow
    - : -
    0
    0
    Blekitni Stargard Szczecinski
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Rozwoj Katowice
    - : -
    0
    0
    MKS Kluczbork
           diagramstar
  • Poland >> 1.divisionopener
    13:30 
    0
    0
    Wigry Suwalki
    - : -
    0
    0
    Zaglebie Sosnowiec
           diagramstar
  • Poland >> LOTTO Ekstraklasa - Relegation roundopener
    13:30 
    0
    0
    Sandecja Nowy Sacz
    - : -
    0
    0
    Arka Gdynia
           diagramstar
  • Poland >> 3.division Kujawsko - pomorsko - wielkopolska IIopener
    14:00 
    0
    0
    Pogon II Szczecin
    - : -
    0
    0
    Unia Solec Kujawski
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Elana Torun
    - : -
    0
    0
    KKS 1925 Kalisz
           diagramstar
  • Poland >> Extraligaopener
    14:30 
    0
    0
    Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
    - : -
    0
    0
    Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Betard Sparta Wrocław
    - : -
    0
    0
    Stal Gorzów
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Unia Tarnów
    - : -
    0
    0
    Get Well Toruń
           diagramstar
  • Poland >> LOTTO Ekstraklasa - Championship roundopener
    16:00 
    0
    0
    Wisla Krakow
    - : -
    0
    0
    Legia Warszawa
           diagramstar
  • Portugal >> Segunda Ligaopener
    10:15Fin.
    0
    0
    Gil Vicente
    0 : 0
    0
    0
    Nacional
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Braga B
    - : -
    0
    0
    Académico Viseu
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Cova da Piedade
    - : -
    0
    0
    Varzim
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Leixões
    - : -
    0
    0
    Arouca
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Penafiel
    - : -
    0
    0
    Oliveirense
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Santa Clara
    - : -
    0
    0
    Famalicão
           diagramstar
  • Portugal >> Primeira Ligaopener
    15:00 
    0
    0
    Chaves
    - : -
    0
    0
    Portimonense
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Tondela
    - : -
    0
    0
    Desportivo Aves
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Moreirense
    - : -
    0
    0
    Rio Ave
           diagramstar
    19:15 
    0
    0
    Sporting CP
    - : -
    0
    0
    Boavista
           diagramstar
  • Romania >> Superliga Femininopener
    08:00Fin.
    0
    0
    Fortuna Becicherecu
    2 : 0
    0
    0
    Universitatea Alexandria
           diagramstar
    08:00Fin.
    0
    0
    AFC Fair Play
    4 : 5
    0
    0
    CFR Timisoara
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    CFF Olimpia Cluj
    - : -
    0
    0
    Vasas W
           diagramstar
  • Romania >> Liga IIopener
    12:0015' 
    0
    0
    Sportul Snagov
    1 : 1
    0
    0
    Chindia Târgoviste
           diagramstar
  • Romania >> Liga I - Relegation Groupopener
    15:00 
    0
    0
    Juventus Bucuresti
    - : -
    0
    0
    Gaz Metan Medias
           diagramstar
  • Romania >> Liga I - Championship Groupopener
    17:45 
    0
    0
    CSM Iasi
    - : -
    0
    0
    CFR Cluj
           diagramstar
  • Russian Federation >> Premiere League - Regularopener
    08:00Fin.
    0
    1
    FC SKA-Khabarovsk
    0 : 1
    0
    3
    Dynamo Moskva
           diagramstar
    11:0059' 
    0
    0
    Arsenal Tula
    2 : 1
    0
    0
    Zenit St.Petersburg
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    CSKA Moskva
    - : -
    0
    0
    Krasnodar
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    FC Tosno
    - : -
    0
    0
    FC Amkar Perm
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Lokomotiv Moskva
    - : -
    0
    0
    FC Ufa
           diagramstar
  • Russian Federation >> FNLopener
    10:3090+ 
    0
    0
    FC Tambov
    3 : 1
    0
    0
    Shinik
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Kuban
    - : -
    0
    0
    Avangard Kursk
           diagramstar
  • Russian Federation >> Division 2 - Centreopener
    13:00 
    0
    0
    FC Strogino
    - : -
    0
    0
    Energomash Belgorod
           diagramstar
  • Scotland >> Premier League - Championship Groupopener
    11:3045+ 
    0
    0
    Glasgow Rangers
    0 : 0
    0
    0
    Hearts
           diagramstar
  • Scotland >> League 1opener
    15:10 
    0
    0
    Alloa Athletic
    - : -
    0
    0
    Ayr United
           diagramstar
  • Serbia >> Prva ligaopener
    14:00 
    0
    0
    FK Dinamo Vranje
    - : -
    0
    0
    TSC Backa Topola
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Bezanija
    - : -
    0
    0
    Buducnost Dobanovci
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    FK Radnički Pirot
    - : -
    0
    0
    FK ČSK Pivara
           diagramstar
  • Serbia >> Super lige Relegationopener
    15:00 
    0
    0
    FK Backa BP
    - : -
    0
    0
    FK Macva Sabac
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Borac Cacak
    - : -
    0
    0
    Mladost L.
           diagramstar
  • Serbia >> Super lige Championshipopener
    16:00 
    0
    0
    Vojvodina
    - : -
    0
    0
    FK Spartak Zlatibor Voda
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Partizan Beograd
    - : -
    0
    0
    Cukaricki
           diagramstar
  • Singapore >> S-Leagueopener
    09:30Fin.
    0
    0
    Geylang International FC
    1 : 4
    0
    0
    Home United
           diagramstar
    09:30Fin.
    0
    0
    Hougang United FC
    1 : 1
    0
    0
    Balestier Khalsa
           diagramstar
  • Slovak Republic >> Dovera I. LSD - U19opener
    09:00Fin.
    0
    0
    MFK Zemplin Michalovce (YT) U19
    4 : 1
    0
    0
    FK Senica (YT) U19
           diagramstar
  • Slovak Republic >> Fortuna liga - Championshipopener
    13:20 
    0
    0
    MSK Zilina
    - : -
    0
    0
    FK DAC 1904 Dunajska Streda
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    AS Trencin
    - : -
    0
    0
    SK Slovan Bratislava
           diagramstar
  • Slovenia >> Prva Ligaopener
    11:0060' 
    0
    0
    NK Triglav Kranj
    1 : 0
    0
    0
    Ankaran Hrvatini
           diagramstar
    14:50 
    0
    0
    NK CM Celje
    - : -
    0
    0
    NK Olimpija Ljubljana
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Domzale
    - : -
    0
    0
    Rudar Velenje
           diagramstar
  • South Africa >> Premier Leagueopener
    13:00 
    0
    0
    Bidvest Wits
    - : -
    0
    0
    Polokwane City
           diagramstar
  • South Korea >> K League Classicopener
    05:00Fin.
    2
    0
    Jeju United
    0 : 1
    0
    0
    Jeonbuk Motors
           diagramstar
    07:00Fin.
    0
    0
    Gyeongnam FC
    0 : 0
    0
    0
    Ulsan Hyundai Horang-i
           diagramstar
    07:00Fin.
    0
    0
    Incheon United
    2 : 3
    0
    0
    Suwon Samsung Bluewings
           diagramstar
  • South Korea >> K League Challengeopener
    06:00Fin.
    0
    0
    Ansan Greeners
    3 : 1
    0
    0
    Bucheon FC 1995
           diagramstar
    08:00Fin.
    0
    0
    Seoul E-Land FC
    0 : 0
    0
    0
    Asan Mugunghwa FC
           diagramstar
  • Spain >> Segunda Division B1opener
    09:30Fin.
    0
    0
    Valladolid B
    1 : 2
    0
    0
    Pontevedra
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    CF Rayo Majadahonda
    3 : 0
    0
    0
    Toledo
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    Navalcarnero
    0 : 1
    0
    0
    AD Union Adarve
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Racing Ferrol
    - : -
    0
    0
    SS de los Reyes
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Ponferradina
    - : -
    0
    0
    Rapido de Bouzas
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Guijuelo
    - : -
    0
    0
    Gimnástica Segoviana
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Real Madrid C
    - : -
    0
    0
    Fuenlabrada
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Coruxo
    - : -
    0
    0
    Cerceda
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Talavera
    - : -
    0
    0
    Atlético Madrid B
           diagramstar
    18:00 
    0
    0
    Real Madrid Castilla
    - : -
    0
    0
    Fuenlabrada
           diagramstar
  • Spain >> Primera División Femeninaopener
    09:30Fin.
    0
    1
    Valencia CF W
    4 : 1
    0
    0
    Rayo Vallecano W
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    1
    Real Sociedad W
    2 : 2
    0
    1
    Fundación Albacete W
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    1
    CD Santa Teresa W
    3 : 1
    0
    4
    Zaragoza CFF W
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    1
    Sporting de Huelva W
    1 : 1
    0
    0
    UD Granadilla Tenerife W
           diagramstar
    11:0057' 
    0
    0
    FC Barcelona W
    3 : 0
    0
    0
    Sevilla FC W
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Madrid CFF W
    - : -
    0
    0
    Real Betis Balompié W
           diagramstar
  • Spain >> LaLigaopener
    10:00Fin.
    0
    0
    Girona
    0 : 2
    0
    0
    Espanyol
           diagramstar
    14:15 
    0
    0
    Málaga
    - : -
    0
    0
    Real Sociedad
           diagramstar
    16:30 
    0
    0
    Las Palmas
    - : -
    0
    0
    Alavés
           diagramstar
    18:45 
    0
    0
    Atlético Madrid
    - : -
    0
    0
    Real Betis
           diagramstar
  • Spain >> LaLiga2opener
    10:00Fin.
    0
    0
    Alcorcón
    0 : 0
    0
    0
    Osasuna
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Barcelona B
    - : -
    0
    0
    Rayo Vallecano
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Cádiz
    - : -
    0
    0
    Sporting Gijón
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Lugo
    - : -
    0
    0
    La Hoya Lorca
           diagramstar
    18:00 
    0
    0
    Granada
    - : -
    0
    0
    Cultural Leonesa
           diagramstar
  • Spain >> Segunda Division B2opener
    10:00Fin.
    0
    0
    CD Lealtad
    1 : 0
    0
    0
    Izarra
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Burgos
    - : -
    0
    0
    CD Vitoria
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Caudal Deportivo
    - : -
    0
    0
    Athletic Bilbao B
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Tudelano
    - : -
    0
    0
    Racing Santander
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Real Unión
    - : -
    0
    0
    SD Gernika
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Osasuna B
    - : -
    0
    0
    Peña Sport
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    UD Logroñés
    - : -
    0
    0
    Sporting Gijón B
           diagramstar
  • Spain >> Segunda Division B3opener
    10:00Fin.
    0
    0
    Hércules
    0 : 0
    0
    0
    Lleida
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    Valencia B
    3 : 3
    0
    0
    Elche
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    Mallorca
    3 : 1
    0
    0
    UE Olot
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    SD Formentera
    1 : 3
    0
    0
    Sabadell
           diagramstar
    10:0090+ 
    0
    0
    CD Ebro
    2 : 0
    0
    0
    Deportivo Aragon
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    Llagostera
    1 : 0
    0
    0
    Atlético Baleares
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    UD Cornella
    - : -
    0
    0
    Peralada-Girona B
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Ontinyent
    - : -
    0
    0
    Atlético Saguntino
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Villarreal B
    - : -
    0
    0
    Badalona
           diagramstar
  • Spain >> Segunda Division B4opener
    10:00 
    0
    0
    Melilla
    - : -
    0
    0
    Córdoba B
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    Linense
    1 : 3
    0
    0
    Las Palmas B
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Extremadura
    - : -
    0
    0
    Villanovense
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Recreativo
    - : -
    0
    0
    San Fernando
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Badajoz
    - : -
    0
    0
    Real Murcia
           diagramstar
  • Sweden >> Div 5 - Gestriklandopener
    07:00 
    0
    0
    Gefle FC
    - : -
    0
    0
    Brynäs IF FK 2
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Hofors AIF 2
    - : -
    0
    0
    Storviks IF
           diagramstar
  • Sweden >> Div 4 - Gästriklandopener
    08:00 
    0
    0
    Stensätra IF
    - : -
    0
    0
    Valbo FF 2
           diagramstar
  • Sweden >> Div 5 -Värmland Östraopener
    09:00 
    0
    0
    IFK Ölme 2
    - : -
    0
    0
    IF Nyedshov
           diagramstar
  • Sweden >> Div 4 - Östergötland Östraopener
    09:00 
    0
    0
    Skärblacka IF
    - : -
    0
    0
    LiU AIF FK
           diagramstar
    12:30 
    0
    0
    Bråvalla IK
    - : -
    0
    0
    Hagahöjdens BK
           diagramstar
  • Sweden >> Div 5 - Göteborg Bopener
    10:15 
    0
    0
    Näsets SK
    - : -
    0
    0
    Kungsladugårds BK
           diagramstar
  • Sweden >> Div 4 - Västmanlandopener
    10:30 
    0
    0
    Assyriska FC
    - : -
    0
    0
    MD FF Köping
           diagramstar
  • Sweden >> Div 2 - N Svealandopener
    11:0060' 
    0
    0
    IFK Lidingö FK
    1 : 0
    0
    0
    Skiljebo SK
           diagramstar
  • Sweden >> Div 5 - Södermanlandopener
    11:00 
    0
    0
    Hälleforsnäs IF
    - : -
    0
    0
    Katrineholms SK FK
           diagramstar
  • Sweden >> Div 5 - Västmanlandopener
    11:00 
    0
    0
    Munktorps BK
    - : -
    0
    0
    Bosnisk SK
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Hallstahammars SK FK
    - : -
    0
    0
    Norrby SK
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Tillberga IK Fotboll
    - : -
    0
    0
    Ransta IK
           diagramstar
  • Sweden >> Div 4 - Hallandopener
    11:00 
    0
    0
    Kungsbacka IF
    - : -
    0
    0
    Genevad/ Veinge IF
           diagramstar
  • Sweden >> Div 2 - S Svealandopener
    12:00 
    0
    0
    Värmbols FC
    - : -
    0
    0
    Motala AIF FK
           diagramstar
  • Sweden >> Div 2 - V Götalandopener
    12:0015' 
    0
    0
    Högaborgs BK
    0 : 1
    0
    0
    Varbergs GIF FK
           diagramstar
  • Sweden >> Div 5 - Skåne Mellerstaopener
    12:00 
    0
    0
    Snogeröds IF
    - : -
    0
    0
    Perstorp Bälinge IK
           diagramstar
  • Sweden >> Div 4 - Örebroopener
    12:15 
    0
    0
    Vretstorps IF
    - : -
    0
    0
    IFK Örebro
           diagramstar
  • Sweden >> Div 3 - M Götalandopener
    12:30 
    0
    0
    Lidköpings FK
    - : -
    0
    0
    Melleruds IF
           diagramstar
  • Sweden >> Allsvenskanopener
    13:00 
    0
    0
    BK Häcken
    - : -
    0
    0
    Hammarby
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Dalkurd FF
    - : -
    0
    0
    GIF Sundsvall
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    AIK
    - : -
    0
    0
    IFK Göteborg
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Trelleborgs FF
    - : -
    0
    0
    Kalmar FF
           diagramstar
  • Sweden >> Superettanopener
    13:00 
    0
    0
    Jönköpings Södra
    - : -
    0
    0
    Östers IF
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Norrby IF
    - : -
    0
    0
    Gefle IF
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Falkenbergs FF
    - : -
    0
    0
    IK Frej Täby
           diagramstar
  • Sweden >> Damallsvenskanopener
    13:00 
    0
    0
    Vittsjö GIK W